Příslib kvality od TEKANNE

TEEKANNE znamená jedinečný zážitek z čaje, pečlivě vybrané produkty a náročné standardy zpracování. Josh Feitelson navštívil různé plantáže společnosti TEEKANNE, aby sestavil působivý vizuální příběh o tom, jak se vyrábí náš čaj.

 

Na cestě po plantážích

Toto je Josh Feitelson, nadějný tvůrce filmu s velkým talentem.

Navštívil plantáže po celém světě a setkal se se zaměstnanci společnosti TEEKANNE, kteří tam pracují. Přidejte se k němu na jeho působivé vizuální cestě.

 
Josh Feitelson navštívil plantáže po celém světě a setkal se se zaměstnanci společnosti TEEKANNE, kteří tam pracují. Přidejte se k němu na jeho působivé vizuální cestě.
Josh Feitelson navštívil plantáže po celém světě a setkal se se zaměstnanci společnosti TEEKANNE, kteří tam pracují. Přidejte se k němu na jeho působivé vizuální cestě.

Pečlivý výběr

Společnost TEEKANNE pořizuje většinu svých klíčových surovin od monitorovaných smluvních pěstitelů, aby tak zajistila vysokou úroveň kvality.

Hodnotový řetězec je v zemích, kde se pěstuje čaj, monitorován zemědělskými inženýry společnosti TEEKANNE. Celý proces začíná výběrem optimálních oblastí pro pěstování čaje našimi inženýry. Tyto oblasti jsou vybírány na základě mnoha faktorů včetně klimatu, půdních podmínek, počtu hodin slunečního svitu a čisté vody. Holistický koncept pěstování, operace a slizně kontrolují zemědělští inženýři TEEKANNE a tito inženýři pak vybraným pěstitelům pomáhají s plánováním jejich polí, s výběrem nejlepších sazenic a se zajištěním optimálního zpracování sklizených listů. Následné pěstební operace a sklizně jsou kontrolovány zaměstnanci společnosti TEEKANNE přímo na plantážích. Společnost přikládá velkou hodnotu konceptu holistické kultivace, který bere v úvahu potřeby lidí, přírody i prostředí. Například speciální testy půdy našim expertům umožňují, aby doporučili nejlepší postupy pro zúrodňování. Ochrana rostlin se používá pouze v nezbytných případech a obsahuje pouze aktivní látky schválené v EU. Sledování dodržování přísných standardů, zpracování sklizených lístků včetně jejich zavadnutí, rolování, fermentace, sušení a skladování se řídí pravidly a procesy stanovenými společností TEEKANNE. Společnost TEEKANNE provádí pravidelné kontroly, aby se zajistilo dodržování přísných norem ohledně životního prostředí a hygienických norem.

Výběr nejlepších pěstebních oblastí

Výběr nejlepších pěstebních oblastí

Hodnotový řetězec je v zemích, kde se pěstuje čaj, monitorován zemědělskými inženýry společnosti TEEKANNE. Celý proces začíná výběrem optimálních oblastí pro pěstování čaje našimi inženýry. Tyto oblasti jsou vybírány na základě mnoha faktorů včetně klimatu, půdních podmínek, počtu hodin slunečního svitu a čisté vody.

 

Další výroba

Další výroba

Zpracování sklizených lístků včetně jejich zavadnutí, rolování, fermentace, sušení a skladování se řídí pravidly a procesy stanovenými společností TEEKANNE. Společnost TEEKANNE provádí pravidelné kontroly, aby se zajistilo dodržování přísných norem ohledně životního prostředí a hygienických norem.

 

Kontroly kvality

Společnost TEEKANNE svěřila divizi zajištění kvality a vývoje produktů 29 zaměstnancům ve svém ústředí v Düsseldorfu. Její procesy jsou certifikovány normou DIN EN ISO 9001:2000 a mezinárodní normou pro bezpečnost potravin.

Společnost TEEKANNE má také specializovanou laboratoř pro kontrolu kvality, kde 12 zaměstnanců každoročně provádí více než 20 000 analýz. Toto zařízení je vybaveno moderními přístroji a v oblasti testování významně přesahuje právní požadavky.

Čtyřnásobné kontroly kvality

Veškeré suroviny procházejí čtyřmi kontrolami kvality: před nákupem, po obdržení dodávky, po jejich smíchání a po dokončení výroby.

Tyto kontroly zachytávají a vyřazují zboží, které nesplňuje přísné požadavky společnosti TEEKANNE a které proto nelze použít v našich produktech.

Senzorické zkoušky

Kromě laboratorních zkoušek jsou všechny suroviny rovněž předmětem senzorických zkoušek za účelem vyhodnocení jejich vzhledu, vůně a příchuti. Naši interní ochutnávači čajů a jejich asistenti kontrolují vzorky zboží a dodaných surovin v každé fázi výrobního procesu v Düsseldorfu. To zajišťuje, že každý produkt splňuje senzorické požadavky předtím, než je odeslán k prodeji.

Hygiena

Desinfekční systém zajišťuje, že naše bylinné a ovocné čaje splňují naše hygienické standardy. Používáme jemný proces, abychom zachovali cenné aktivní látky.

Kvalita obalů

Dokoce i obaly používané pro produkty společnosti TEEKANNE podléhají přísným požadavkům na kvalitu. Používáme výhradně obaly, které neobsahují recyklované materiály a které splňují naše senzorické a laboratorní požadavky. Abychom zajistili kvalitu produktů společnosti TEEKANNE, všechny suroviny a balící materiály nakupuje jedna divize.

Vývoj produktů

Předtím, než se z jednotlivých surovin stanou konečné čajové směsi, je třeba mnohé udělat. Každá jednotlivá složka má jedinečný cahrakter, a proto je velmi těžké přijít se složením čaje, které je harmonické a které má dobře vyváženou chuť. Dlouhé zkušenosti a praxe v oblasti výroby čaje jsou také nevyhnutelné. Rádi se s těmito výzvami vypořádáváme:

Každý produkt společnosti TEEKANNE má jedinečné a nesrovnatelné aroma, které vzniká výhradně s pomocí přírodních ingrediencí. A abychom zajistili, že se to nezmění, vytvořili jsme tým vycvičených ochutnavačů, kteří používají svůj velmi jemný cit chuti, aby zajistili, že populární směsi TEEKANNE budou mít vždy stejnou příchuť.

Naši pracovníci, kteří se zabývají vývojem produktů, vytvářejí každý rok různé nové produkty.

Než však vznikne jedna nová směs, je namixováno a vyzkoušeno přes 500 různých vzorků, protože naše recepty jsou mnohokrát upravovány, dokud nejsou zaměstnanci oddělení vývoje zcela spokojeni.

Pak jsou tyto recepty prezentovány interním i externím porotám složeným z vyškolených i z nevyškolených konzumentů, kteří je ochutnávají a bodově hodnotí. Nejsou-li výsledky těchto hodnocení uspokojivé, naši zaměstnanci oddělení vývoje recepty znovu přepracují, až je každá složka dokonalá. Žádný recept není schválen k výrobě do té doby, dokud nejsou naši zaměstnanci vývoje a interní i externí poroty zcela spokojeni.

Vánoční vanilkové rohlíčky s čajem rooibos

Vánoční klasika na originální způsob.

Podívej se na recept

Sladké, Nejsladší, Rosé Latte

Naše nejoblíbenější barva pro rok 2017 je růžová!

Podívej se na recept

TEEKANNE na facebooku

Navštiv náš facebook a sleduj novinky ze světa TEEKANNE.

Sledovat