Čajový sáček

První předchůdci čajového sáčku pochází od New Yorského dovozce čaje Thomase Sullivana, který svým zákazníkům v roce 1908 poslal v malých sáčcích z obvazoviny zabalené vzorky čaje. Tyto sáčky z obvazoviny se staly převratným úspěchem.

  • Od čajové bomby k čajovému sáčku
  • Fáze experimentování
  • Dvoukomorový sáček

Od čajové bomby k čajovému sáčku

V Německu si všimla společnost TEEKANNE GmbH & Co. KG tohoto předchůdce čajového sáčku. S tzv. "čajovou bombou" zásobovala TEEKANNE vojáky v první světové válce čajem. Byla sice praktická, ale obvazovina ovlivňovala chuť.

S tzv. "čajovou bombou" zásobovala TEEKANNE vojáky v první světové válce čajem. Byla sice praktická, ale obvazovina ovlivňovala chuť.

Fáze experimentování

Koncem 20.let minulého století experimentovala TEEKANNE s řešením z USA: jedno-komorovým čajovým sáčkem ze slepeného speciálního pergamenového papíru. Výrobky byly kvůli použití chuťově neutrálního papíru lepší, ale příchuť lepidla ještě pořád rušila milovníka čaje při jeho požitku z čaje.

jedno-komorovým čajovým sáčkem ze slepeného speciálního pergamenového papíru. Výrobky byly kvůli použití chuťově neutrálního papíru lepší, ale příchuť lepidla ještě pořád rušila milovníka čaje při jeho požitku z čaje.

Dvoukomorový sáček

1949 přináší TEEKANNE na trh dvoukomorový sáček.

1949 přináší TEEKANNE na trh dvoukomorový sáček. Je složený z vysoce kvalitního chuťově neutrálního filtračního papíru a není slepovaný! Čaj je rozdělen do dvou komor. Pomocí tohoto principu může voda omývat čaj optimálně ze čtyř stran, tak aby se mohlo plně rozvinout aroma čaje.

Tak začala nová éra pití čaje, díky tomuto vynálezu společnosti TEEKANNE byly spotřebitelské zvyklosti lidí revolučně změněny.

Vítězné tažení čaje ze sáčku kolem celého světa začalo a podpořilo rozvoj firmy TEEKANNE až ke koncernu světového významu, jehož jméno je neoddělitelně spojeno s vynálezem dvoukomorového sáčku. 

Znalosti o čaji

Od čajovníku po výrobu čaje

Prosím vyberte kategorii

Camellia sinensis

Camellia sinensis

Ovocné a bylinné čajet & herbal tea

Ovocné a bylinné čajet & herbal tea

Místa pěstování

Místa pěstování

Čajová sklizeň

Čajová sklizeň

Výroba čaje

Výroba čaje

Čajový sáček

Čajový sáček

Historie strojů

Historie strojů

Čajový degustátor

Čajový degustátor

Vánoční vanilkové rohlíčky s čajem rooibos

Vánoční klasika na originální způsob.

Podívej se na recept

Sladké, Nejsladší, Rosé Latte

Naše nejoblíbenější barva pro rok 2017 je růžová!

Podívej se na recept

TEEKANNE na facebooku

Navštiv náš facebook a sleduj novinky ze světa TEEKANNE.

Sledovat